Utropspris
Karmstolar ett par, bambu och rotting, 1900-talets slut
nr. 748321
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 23m, 35s
Kamferkista, Kina, 1900-talets andra hälft, 105 X 58 X 55 cm
nr. 748317
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 7h, 53m, 35s
nr. 748316
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 7h, 51m, 35s
Gungstol, ek med flätad sits, 1900-talets andra hälft
nr. 748315
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 49m, 35s
Spegel 1930/40-tal, blästrad dekor, 94 X 42 cm
nr. 748309
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 37m, 35s
Spegel, 1900-talets mitt, överstycke med intarsia, 88 X 43 cm
nr. 748306
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 7h, 33m, 35s
Speglar 2 st, 1900-talets andra hälft, höjd 81-82 cm
nr. 748305
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 31m, 35s
Vitrinskåp, ek, 2000-tal, H=200 B=108 Dj=48
nr. 748952
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 7h, 28m, 35s
Fåtöljer ett par, Börge Lindau & Bo Lindekrantz, Lammhult 1960/70-tal, stomme i kromad metall, tygklädsel, bredd 60 cm
nr. 748300
1 100 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 7h, 27m, 35s
nr. 748738
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 7h, 26m, 35s
Fåtölj med fotpall, 1900-talets slut
nr. 748617
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 7h, 24m, 35s
Fåtölj, Bröderna Andersson, 1960-tal, konstskinn, bredd 80 cm
nr. 748284
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 19m, 35s
Bokhylla, 1920/30-tal, bonad björk, 201 X 29 X 134 cm
nr. 748283
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 7h, 17m, 35s
Soffbord, 1950-tal, 98 X 65 X 57 cm
nr. 748282
125 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 7h, 15m, 35s
Gungstol "Bohem" Lena Larsson, Nesto, 1960-tal
nr. 748280
400 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 11m, 35s
Gungstol, 1900-talets mitt, björk, bredd 58 cm
nr. 748279
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 7h, 9m, 35s
Fåtölj, 1900-talets mitt, senare klädsel, , bredd 83 cm
nr. 748278
50 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 7m, 35s
Spegel, 1940-tal, 73 X 91 cm
nr. 748276
175 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 7h, 5m, 35s
Sideboard "Herrgården" Carl Malmsten, Bodafors, 150 X 39 X 96 cm
nr. 748273
500 kr
Utropspris: 4 000 kr
4d, 6h, 59m, 35s
nr. 748265
75 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 6h, 57m, 35s
nr. 748259
125 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 6h, 53m, 35s
Matbord, stolar 4 st, 3 iläggsskivor, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft, bordets diameter 110 cm
nr. 748258
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 6h, 51m, 35s
Snurrfåtölj 1960-tal, textil
nr. 748415
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 6h, 51m, 35s
Relaxfåtöljer ett par
nr. 748414
150 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 6h, 50m, 35s