Utropspris
Spegel, 63 X 63 cm
nr. 749899
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 2h, 9m, 43s
Bänk + 2 piedestaler, höjd 60 cm och lägre
nr. 749831
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 55m, 43s
Podier 3 st, höjd 122 cm och lägre
nr. 749830
75 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 53m, 43s
Snickarbänk, Sjöbergs, längd 135 cm
nr. 749829
50 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 1h, 51m, 43s
Taburett, 18/1900-tal, höjd 53 cm
nr. 749823
100 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 43m, 43s
Matbord, 1900-talets början, 124 X 100 X 75 cm, en iläggsskiva
nr. 749821
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 1h, 39m, 43s
Bord, allmoge, 1800-tal, 119 X 64 X 75 cm
nr. 749820
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 1h, 37m, 43s
Arkitekthurts, 1900-talets andra hälft, 100 X 68 X 37 cm
nr. 749818
300 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 35m, 43s
Tamburmajor, höjd 166 cm
nr. 749817
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 1h, 33m, 43s
Klappstolar 8 st + bord 2 st, Ikea
nr. 750011
250 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 32m, 43s
Fåtölj, 1900-talets första hälft, bredd 77 cm
nr. 749815
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 29m, 43s
Rottingfåtöljer 4 st + 2 barnfåtöljer, 1900-talets andra hälft
nr. 749806
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 1h, 23m, 43s
Soffa, Nyrokoko, 1800-tal, omklädd, längd 172 cm
nr. 749804
0 kr
Utropspris: 1 500 kr
6d, 1h, 19m, 43s
Gunghäst, 1900-talets första hälft, längd 132 cm
nr. 749803
350 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 17m, 43s
Kista, allmoge, 1700-tal, ek, originalmålning, längd 145 cm
nr. 749802
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 1h, 15m, 43s
Karmstol 1800-tal, sits med flamskvävnad
nr. 749801
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 1h, 13m, 43s
Parasol, Ilva, diameter 200 cm
nr. 749796
50 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 1h, 5m, 43s
Gungstol, Nesto, 1900-talets mitt, björk
nr. 749745
50 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 0h, 49m, 43s
Stol/mord, allmoge stil, 1900-talets andra hälft, furu
nr. 749736
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 0h, 45m, 43s
Carl Malmsten, Karmstol, Stolab, björk
nr. 749731
950 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 0h, 39m, 43s
Hörnskåp, 17/1800-tal, allmoge, senare bemålning, tvådelat, höjd 212, bredd 111 cm
nr. 749924
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 2h, 2m, 43s
Skåp, ek, 18/1900-tal, 230-245 X 149 X 57 cm
nr. 749813
50 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 1h, 58m, 43s
Hurts, Stile, Neolt Italien, 1900-talets andra hälft, vit plast med lådor och hyllplan, H=78, 40 x 42 cm
nr. 749611
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 1h, 33m, 43s
nr. 749610
100 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 1h, 31m, 43s