Utropspris
Karmstolar, 8 st, 1900-talets senare hälft, B=55
nr. 743078
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 18h, 53m, 0s
Skåp, ek, 2000-tal, 184 X 48 X 121
nr. 742309
0 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 18h, 58m, 0s
Urna med lock, Holm Höganäs + vas och ljusstakar, höjd 29 cm och lägre
nr. 742351
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 19h, 32m, 0s
Boksnurra, ek, 1900-talets första hälft, 50 X 50 X 111 cm
nr. 742361
1 200 kr
Utropspris: 1 500 kr
4d, 19h, 50m, 0s
Bordsunderrede, trä med mässingsdetaljer, 1900-talets mitt, höjd 80 cm
nr. 742365
175 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 19h, 58m, 0s
Hatthylla 1900-talets andra hälft, längd 100 cm
nr. 742371
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 20h, 8m, 0s
Hatthylla, 1950-tal, längd 120 cm
nr. 742372
100 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 20h, 10m, 0s
Hallbyrå med spegel, 1900-talets slut, höjd 56-123 cm
nr. 742375
0 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 20h, 16m, 0s
Hörnskåp, furu, 1960/70-tal, höjd 173 cm
nr. 742376
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 46m, 0s
Sidobord, Kina, 1900-talets slut, höjd 48 cm
nr. 742378
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 48m, 0s
Bord med klaffar, 1900-talets första hälft, 91 X 60 X 74 cm
nr. 742379
75 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 17h, 50m, 0s
Hörnhylla, mahogny, 1800-tal, höjd 76 cm
nr. 742380
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 17h, 52m, 0s
Taburett, 1800-tal, bredd 63 cm
nr. 742381
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 17h, 54m, 0s
Bord, 1800-tal, 67 X 48 X 75 cm
nr. 742382
100 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 17h, 56m, 0s
Blomsterhylla, Bambu, 1900-talets slut, höjd 140 cm
nr. 742383
150 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 17h, 58m, 0s
Stol/Utdragssäng, allmoge, 1800-tal 72 X 53 X 94 cm
nr. 742384
125 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 18h, 0m, 0s
Vitrinskåp, 1900-talets andra hälft, 154 X 88 X 37 cm, en nyckel
nr. 742385
850 kr
Utropspris: 1 500 kr
5d, 18h, 2m, 0s
Gungstol 18/1900-tal, senare klädsel
nr. 742386
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 18h, 4m, 0s
Soffbord, 1900-talets slut, glas och plexiglas, 120 X 120 X 39 cm
nr. 742387
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 18h, 6m, 0s
Stolar 2 st (snarlika), troligtvis Spanien, 17/1800-tal, skinnklädda sitsar och ryggbrickor
nr. 742389
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 18h, 8m, 0s
Soffbord med infällda kakelplattor i skivan, 1900-talets andra hälft, diameter 63 cm
nr. 742393
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 18h, 12m, 0s
Stolar 3 st "7:an" Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark
nr. 742402
450 kr
Utropspris: 2 000 kr
5d, 18h, 22m, 0s
Fåtölj, 2000-tal, bredd 80 cm
nr. 742413
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 18h, 30m, 0s
Pallar, 4 st, allmoge, 1800-tal, H=29 och mindre
nr. 742532
500 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 19h, 34m, 0s