Utropspris
Axel Perzon -60 olja på pannå 48 X 60
nr. 746183
0 kr
Utropspris: 400 kr
15h, 9m, 2s
Gerhard Karlmark litografi 310/400 39 X 54
nr. 746187
50 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 10m, 2s
Eric Wahlgren olja på duk 43 X 62
nr. 746191
50 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 11m, 2s
Åke Holm träsnitt + Gunnel Frieberg litografi 4/25, rammått 57 X 45 och mindre
nr. 746193
100 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 12m, 2s
Kungatavlor 2 st, rammått 52 X 44 och mindre
nr. 746199
100 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 13m, 2s
Životin Nikolic (född 1953) olja på duk, 1991, 40 X 30 cm
nr. 746150
600 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 17m, 2s
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
250 kr
Utropspris: 400 kr
15h, 23m, 2s
Philip von Schantz (1928-1998) etsning, 193/310, 30 X 24 cm
nr. 746160
300 kr
Utropspris: 300 kr
15h, 27m, 2s
Stellan Mörner, litografi 12/75, 35 X 31 cm
nr. 746167
1 200 kr
Utropspris: 1 000 kr
15h, 33m, 2s
nr. 746173
400 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 39m, 2s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, 100x70
nr. 744669
75 kr
Utropspris: 600 kr
15h, 52m, 2s
nr. 746185
100 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 53m, 2s
nr. 746186
100 kr
Utropspris: 500 kr
15h, 55m, 2s
Frans Lundberg olja på duk68 X 89
nr. 746260
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 13h, 46m, 2s
Oidentifierad konstnär, skotskulptur B=31, otydligt signerad
nr. 746280
50 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 13h, 49m, 2s
nr. 746232
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 13h, 59m, 2s
Sigfrid Bengtsson "Huvud" träsnitt, 25 X 20 cm
nr. 746233
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 1m, 2s
Allan Erwö. linoleumsnitt, 1960, 49 X 26 cm
nr. 746234
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 3m, 2s
Jaques Zadig, litografi, 17/110, 42 X 37 cm
nr. 746235
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 5m, 2s
Thure Wahlström, olja på pannå 22x28
nr. 746303
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 14h, 9m, 2s
Oidentifierad konstnär samisk konstnär, träsnitt 34x18
nr. 746305
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 11m, 2s
Åke Wickström, offsettryck 32/100, 36x45
nr. 746306
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 14h, 12m, 2s
Litografier bla Dan Nygårds, rammått = 42x33 & mindre
nr. 746308
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 14h, 13m, 2s
nr. 746310
50 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 14h, 15m, 2s