Utropspris
Litografier 2 st Gun Bellan och Bertil Persson, rammått 28 X 30 och mindre
nr. 747970
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 9h, 1m, 11s
Osignerad olja på duk 18-1900-tal 23 X 31
nr. 747964
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 55m, 11s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Kusten vid Haväng 1984
nr. 747963
650 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 54m, 11s
Sven-Åke Svensson olja på duk 50 X 56, Höstkänning Kivik 1982
nr. 747961
450 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 53m, 11s
Gun Bellan olja på duk 37 X 45
nr. 747960
50 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 52m, 11s
Lars Hall olja på duk 37 X 75
nr. 747959
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 8h, 51m, 11s
Staffli, dukar, rullbord, färger, penslar mm
nr. 747902
250 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 8h, 47m, 11s
Skulptur, textil monterad på träplatta, oidentifierad konstnär, 50 X 34 X 20 cm
nr. 747901
150 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 8h, 45m, 11s
Inge Pettersson, olja på duk, 129 X 38 cm
nr. 747859
550 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 8h, 21m, 11s
Beck & Jung, computer print, 33/150, 35x25
nr. 747806
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 10h, 15m, 11s
Rune Strand, olja på duk, 44x36, daterad 1957
nr. 747805
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 10h, 13m, 11s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 67x53
nr. 747804
100 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 10h, 11m, 11s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W.F 1933. 68x49
nr. 747803
150 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 10h, 9m, 11s
Oidentifierad konstnär, 2 st, olja på pannå, 25x14
nr. 747802
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 10h, 7m, 11s
Hans Johnfors, etsning, 206/350, bladmått 34x39
nr. 747799
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 10h, 5m, 11s
Janeric Johansson, litografi, 84/195, 38 X 30 cm
nr. 747786
50 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 9h, 59m, 11s
Plansch Marilyn Monroe 90 X 60
nr. 747861
125 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 9h, 54m, 11s
Stig Wernheden, olja på duk, 82 X 58 cm
nr. 747775
550 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 9h, 37m, 11s
Sture Wikström (1921-1993) olja på duk, 54 X 45 cm
nr. 747774
600 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 9h, 35m, 11s
Nils Carlestedt olja på pannå 45 X 36
nr. 747836
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 9h, 35m, 11s
Joan Miró plansch 79 X 59
nr. 747834
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 9h, 34m, 11s
Hildegard Falk, tavlor 2 st olja på duk, 67 X 48 cm och mindre
nr. 747773
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 9h, 33m, 11s
Bertil Westerlund 2001 olja på pannå 78 X 87
nr. 747829
200 kr
Utropspris: 2 000 kr
4d, 9h, 33m, 11s
Tavlor tryck 2 st 39 X 49
nr. 747824
50 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 9h, 30m, 11s