Utropspris
Utropspris
Thommas Hamann litografi 5/60 29 X 79
nr. 747536
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 11h, 18m, 12s
Österlund olja på duk 63 X 98
nr. 747573
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 11h, 41m, 12s
Otydligt signerad olja på duk 64 X 90
nr. 747579
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 11h, 47m, 12s
Skulptur, Jade, Kina, 1900-tal, 4,5 X 3 X 3 cm + stativ
nr. 747611
0 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 12h, 43m, 12s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
50 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 13h, 29m, 12s
Alf Stridfeldt, litografier, 3 st, 30x40
nr. 746345
0 kr
Utropspris: 500 kr
11h, 7m, 12s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 60 X 50 cm
nr. 746413
350 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 19m, 12s
Anders Österlin, litografi, 4/70, 90 X 74 cm
nr. 746421
150 kr
Utropspris: 500 kr
13h, 33m, 12s
Lars Grönfeldt, blandteknik på duk, 80 X 59 cm
nr. 746442
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 37m, 12s
Korkkonst, Kina, H = 42
nr. 746593
175 kr
Utropspris: 500 kr
11h, 49m, 12s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 11h, 53m, 12s
Utställningsaffisch, Miro, Louisiana, 1975, 64 X 49 cm
nr. 746919
400 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 53m, 12s
Catarina S-Ingvaldsdotter olja på duk 68 X 68
nr. 746941
250 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 12h, 36m, 12s
Dominik Pawlowski olja på duk 71 X 58
nr. 746944
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 12h, 38m, 12s
Barbro Petersson olja på pannå 69 X 58
nr. 746970
600 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 16m, 12s
Barbro Petersson 2 st akvareller 33 X 29
nr. 746971
0 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 17m, 12s
Träfigurier m.m. Sydostasien, ett parti, H = 38 o mindre
nr. 747042
450 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 45m, 12s
Afrikanska och asiatiska, trä- och konstmassefigurer m.m. H = 51 o mindre
nr. 747045
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 47m, 12s
Figuriner och skulpturer, Sydostasien, olika material, H = 35 o mindre
nr. 747051
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 52m, 12s
Afrikanska trämasker, ett parti, L = 50 o mindre
nr. 747053
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 11h, 54m, 12s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 1900-tal, 91 x 61
nr. 747158
450 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 13m, 12s
Fältstaffli, 2 st, trä
nr. 747174
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 12h, 20m, 12s
Anders Appelqvist, färglitografi 36 x 26, 107/290
nr. 747261
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 11h, 25m, 12s
Gottfrid Olsson, olja på duk, 49 x 36
nr. 747262
75 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 11h, 26m, 12s