Utropspris
Utropspris
Lars Grönfeldt, blandteknik på duk, 80 X 59 cm
nr. 746442
50 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 3h, 13m, 34s
Picasso efter pressat skinn 43 X 83
nr. 746467
50 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 53m, 34s
Stanislaw Zoladz akvarell 36 X 54
nr. 746468
400 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 54m, 34s
Torsten Torstensson -59 olja på pannå 60 X 50
nr. 746469
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 3h, 55m, 34s
Korkkonst, Kina, H = 42
nr. 746593
75 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 25m, 34s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
125 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 29m, 34s
Utställningsaffisch, Miro, Louisiana, 1975, 64 X 49 cm
nr. 746919
300 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 4h, 29m, 34s
Catarina S-Ingvaldsdotter olja på duk 68 X 68
nr. 746941
250 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 4h, 12m, 34s
Dominik Pawlowski olja på duk 71 X 58
nr. 746944
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 4h, 14m, 34s
Barbro Petersson olja på pannå 69 X 58
nr. 746970
500 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 2h, 52m, 34s
Barbro Petersson 2 st akvareller 33 X 29
nr. 746971
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 2h, 53m, 34s
Träfigurier m.m. Sydostasien, ett parti, H = 38 o mindre
nr. 747042
450 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 21m, 34s
Afrikanska och asiatiska, trä- och konstmassefigurer m.m. H = 51 o mindre
nr. 747045
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 23m, 34s
Figuriner och skulpturer, Sydostasien, olika material, H = 35 o mindre
nr. 747051
75 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 28m, 34s
Afrikanska trämasker, ett parti, L = 50 o mindre
nr. 747053
50 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 3h, 30m, 34s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 1900-tal, 91 x 61
nr. 747158
450 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 49m, 34s
Fältstaffli, 2 st, trä
nr. 747174
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 3h, 56m, 34s
Björn Dahl, litografi 4/80 28x37, ots
nr. 745401
200 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 3h, 58m, 4s
Lillan Michelin. litografi, EA, 33x25
nr. 745838
75 kr
Utropspris: 400 kr
3h, 39m, 34s
Otydligt signerad litografi 234/250 74 X 62
nr. 745980
150 kr
Utropspris: 400 kr
4h, 2m, 34s
nr. 746130
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 3h, 59m, 34s
nr. 746131
75 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 1m, 34s
Gustaf Skoglund (1923-2003) blandteknik på papper, 1964, 40 X 31 cm
nr. 746155
250 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 29m, 34s
Picasso numrerad utställningsaffisch 75 X 48
nr. 746175
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 12m, 34s