Utropspris
Ellis Wallin olja på duk 54 X 45
nr. 747316
100 kr
Utropspris: 500 kr
20h, 13m, 22s
Uno Svensson, blandteknik på pannå, 27 X 19 cm
nr. 747363
100 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 50m, 22s
nr. 747464
100 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 21h, 39m, 22s
Österlund olja på duk 63 X 98
nr. 747573
100 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 51m, 22s
Otydligt signerad olja på duk 69 X 85
nr. 747585
100 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 20h, 2m, 22s
Gertrud Wråke-Lindqvist, olja på duk, 54x44
nr. 747654
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 37m, 22s
Bert Jonny Nilsson litografi 241/275 46 X 62
nr. 747696
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 19h, 15m, 22s
Oljemålningar 2 st 18-1900-tal, en otydligt signerad en osignerad 23 X 29
nr. 747789
100 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 20h, 13m, 22s
Oljemålningar 2 st bla A Lövdén 23 X 29 och mindre
nr. 747794
100 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 20h, 17m, 22s
Gunnar S Gundersen litografi 92/100 67 X 50
nr. 747819
100 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 20h, 27m, 22s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 44,5x64,5, mongramsignerad "GP"
nr. 748099
100 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 20h, 0m, 22s
Timo Horne, akvareller 5 st, 69 X 49 cm och mindre
nr. 748140
100 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 20h, 37m, 22s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå 73x55, monogramsignerad "PR"
nr. 748334
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 19h, 44m, 22s
Offsettryck 2st Wassily Kandinsky 33x23,5
nr. 748345
100 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 19h, 51m, 22s
Hans Johnfors, etsningar 2 st 33 X 38 cm och mindre
nr. 747147
75 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 15m, 22s
Textiltryck 85 X 69
nr. 747312
75 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 9m, 22s
Paul Holsby -62 3 st litografier 12 X 16
nr. 747319
75 kr
Utropspris: 300 kr
20h, 16m, 22s
Paul Holsby -67 litografi 16/50 52 X 41, Maktkamp
nr. 747321
75 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 18m, 22s
John Coward 1979 akvarell 9 X 27
nr. 747445
75 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 19h, 48m, 22s
Brittmarie Sundström litografi 69/190 58 X 76
nr. 747527
75 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 19h, 23m, 22s
Bert Jonny Nilsson litografi 77/400 34 X 29
nr. 747678
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 20h, 28m, 22s
Hans Johnfors, etsning, 206/350, bladmått 34x39
nr. 747799
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 7m, 22s
Tavlor tryck 2 st 39 X 49
nr. 747824
75 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 20h, 32m, 22s
Osignerad olja på duk 18-1900-tal 23 X 31
nr. 747964
75 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 19h, 57m, 22s