Utropspris
Oidentifierad konstnär, olja på duk Danmark monogramsignerad "HCN", 50x76
nr. 748302
0 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 23h, 51m, 27s
Felix Recondo, etsning 20/50, 46 X 46 cm
nr. 748312
0 kr
Utropspris: 600 kr
5d, 1h, 44m, 27s
Heriberto Cogollo, litografier 2 st, 66 X 52 cm och mindre
nr. 748313
0 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 1h, 46m, 27s
Tavlor 2st olja på pannå bla Arvid Pettersson, 39x61 & mindre
nr. 748384
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 0h, 33m, 27s
Engelska tryck med jaktmotiv 4st 17x24
nr. 748387
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 0h, 36m, 27s
Tavlor i trä 3st, Amerika-motiv 60x90 & mindre
nr. 748388
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 0h, 37m, 27s
Målningar och tryck, bl.a. Kristianstadsmotiv
nr. 748443
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 1h, 4m, 27s
Erik Gustav Leksell, olja på pannå + Eugen Sandgren, gårdsmålning, 48 x 68 o mindre
nr. 748449
0 kr
Utropspris: 500 kr
5d, 1h, 10m, 27s
Hjalmar Grahn olja på pannå 37 X 45
nr. 748474
0 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 1h, 36m, 27s
Miniatyrtavlor, bl.a. målat, H = 5,5 o mindre
nr. 748529
0 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 23h, 55m, 27s
Utställningsaffisch, Miró, 155 x 115
nr. 748544
0 kr
Utropspris: 1 000 kr
6d, 0h, 10m, 27s
Rune Aspelin, olja på pannå + ikon, tryck, tot mått = 32 x 24 o mindre
nr. 748560
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 0h, 23m, 27s
Skulpturer, 2 st, patinerad zink och brons, 1900-talets tidigare hälft/mitt, H=26
nr. 748570
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 23h, 46m, 27s
Bror Forslund, skulptur i bron på träsockel, No 292, Höjd ink sockel = 46
nr. 748571
0 kr
Utropspris: 2 000 kr
6d, 23h, 48m, 27s
Affisch, Andy Warhol Louisiana 2000, 69x69
nr. 748573
0 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 23h, 52m, 27s
Otydligt signerad olja på pannå 36 X 44
nr. 748668
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 23h, 55m, 27s
Otydligt signerad litografi 43/70 53 X 36
nr. 748669
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 23h, 56m, 27s
Gösta Dagermark litografi 6/245 49 X 57
nr. 748670
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 23h, 57m, 27s
Otydligt signerad olja på pannå 29 X 38
nr. 748672
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 23h, 59m, 27s