Utropspris
Rune Strand, olja på duk, 44x36, daterad 1957
nr. 747805
75 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 44m, 20s
Beck & Jung, computer print, 33/150, 35x25
nr. 747806
75 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 46m, 20s
Tavlor tryck 2 st 39 X 49
nr. 747824
75 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 1m, 20s
Nils Carlestedt olja på pannå 45 X 36
nr. 747836
75 kr
Utropspris: 500 kr
22h, 6m, 20s
Karin Bengtsson, olja på pannå 2 st, 40 X 40 cm och 42 X 36 cm
nr. 748120
75 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 21h, 50m, 20s
Otto Goetze, etsningar 2 st, 38 X 27 cm
nr. 748210
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 21h, 18m, 20s
Utställningsaffisch, Pablo Picasso, 1970, 73 X 49 cm
nr. 748644
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 21h, 48m, 20s
Tom Ringberg olja på duk 65 X 65
nr. 748688
75 kr
Utropspris: 300 kr
5d, 21h, 33m, 20s
Niels Frederik Schiottz-Jensen (1855-1941) olja på pannå. Capri 1886, 39 X 27 cm
nr. 748832
75 kr
Utropspris: 5 000 kr
6d, 21h, 20m, 20s
Skulptur Kina Soap stone H=35,5
nr. 748980
75 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 22h, 18m, 20s
nr. 747643
50 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 44m, 20s
Max Walter Svanberg, tryck, 22x26
nr. 747656
50 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 10m, 20s
Oidentifierad konstnär, litografi 104/370, 66 X 48 cm
nr. 747715
50 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 28m, 20s
Oidentifierad konstnär, litografi 105/1400, 36x42
nr. 747764
50 kr
Utropspris: 300 kr
21h, 35m, 20s
Oidentifierad konstnär, 2 st, olja på pannå, 25x14
nr. 747802
50 kr
Utropspris: 300 kr
22h, 38m, 20s
Vivian Karlsson, akvarell, 46x33
nr. 747954
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 22h, 8m, 20s
Gun Bellan olja på duk 37 X 45
nr. 747960
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 23m, 20s
Litografier 2 st Gun Bellan och Bertil Persson, rammått 28 X 30 och mindre
nr. 747970
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 32m, 20s
Gun Bellan olja på duk 34 X 26
nr. 747972
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 21h, 34m, 20s
David Gerstein skulptur, lackerad metall, höjd 36 cm
nr. 748079
50 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 21h, 10m, 20s
Akvarell, oidentifierad konstnär, signerad: G.L -1917, 35 X 30 cm
nr. 748119
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 48m, 20s
Maria Manuela Vintilescu, plansch, 69 X 49 cm
nr. 748136
50 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 22h, 2m, 20s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 43 X 35 cm
nr. 748142
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 22h, 8m, 20s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 48 X 38 cm
nr. 748209
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 16m, 20s