Utropspris
Christer Bording (Född 1948) skulptur, diabas och glas, höjd 17,5 cm
nr. 748034
350 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 21h, 47m, 41s
Per-Olof Nord, olja på duk, 68 X 54 cm
nr. 748212
350 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 19h, 57m, 41s
Sylvia Leuchovius Rörstrand väggtavla 27,5 X 27,5
nr. 748883
350 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 20h, 18m, 41s
nr. 748293
300 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 19h, 37m, 41s
Ebbe Höglund, olja på duk, "Together" 60x45
nr. 747659
250 kr
Utropspris: 1 500 kr
19h, 51m, 41s
Leopold Peer litografi 24/100 42 X 52
nr. 747697
250 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 20m, 41s
Asger Kronborg, olja på pannå, 130 X 92 cm
nr. 747705
250 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 59m, 41s
Gunilla Mann, plansch 67x47
nr. 748243
250 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 21h, 7m, 41s
Utställningsaffisch, Joan Miró, 1979, Fondation Maeght, 84 X 49 cm
nr. 748646
250 kr
Utropspris: 800 kr
5d, 20h, 25m, 41s
Gertrud Wråke-Lindqvist, olja på duk, 54x44
nr. 747654
200 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 41m, 41s
Frédéric Bouché EA 49 X 68
nr. 747699
200 kr
Utropspris: 800 kr
19h, 22m, 41s
Janeric Johansson, litografi, 84/195, 38 X 30 cm
nr. 747786
200 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 5m, 41s
nr. 747789
200 kr
Utropspris: 600 kr
20h, 17m, 41s
Nils E. Johansson, litografier 2 st, 73 X 54 cm och mindre
nr. 748144
200 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 20h, 45m, 41s
Richard Ryan (född 1974) serigrafi, 6/250, 74 X 52 cm
nr. 748647
200 kr
Utropspris: 1 000 kr
5d, 20h, 27m, 41s
Bertil Berg litografi 27/63 72 X 55
nr. 747694
175 kr
Utropspris: 400 kr
19h, 17m, 41s
Oljemålningar 2 st bla A Lövdén 23 X 29 och mindre
nr. 747794
175 kr
Utropspris: 400 kr
20h, 21m, 41s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad W.F 1933. 68x49
nr. 747803
175 kr
Utropspris: 600 kr
21h, 15m, 41s
Plansch Marilyn Monroe 90 X 60
nr. 747861
175 kr
Utropspris: 400 kr
21h, 0m, 41s
Piero Branca, akvarell, 92 X 87 cm
nr. 748107
175 kr
Utropspris: 800 kr
2d, 20h, 13m, 41s
Felix Recondo, blyertsteckning, 1979, 75 X 57 cm
nr. 748310
175 kr
Utropspris: 1 500 kr
3d, 21h, 33m, 41s
Margareta Carlstedt, träsnitt 174/300, 25 x 30
nr. 748441
175 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 20h, 55m, 41s
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
175 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 21h, 2m, 41s
Osignerad olja på duk 18-1900-tal 23 X 31
nr. 747964
150 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 20h, 1m, 41s