Utropspris
Anders Österlin litografi 204/275 77 X 61
nr. 745979
350 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 3h, 58m, 35s
Otydligt signerad olja på pannå 80 X 80
nr. 745974
150 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 3h, 56m, 35s
Lars Arne Franke olja på duk 99 X 81
nr. 745973
250 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 3h, 55m, 35s
H.P Engström, olja på duk, 39x29
nr. 745841
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 3h, 38m, 35s
Lillan Michelin. litografi, EA, 33x25
nr. 745838
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 3h, 36m, 35s
Gösta Nydahl, olja på duk 81x100
nr. 745907
200 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 11m, 35s
Maria Ronnehed, blandteknik 89x89
nr. 745906
250 kr
Utropspris: 3 500 kr
4d, 3h, 10m, 35s
Maria Ronnehed, blandteknik 60x77,5
nr. 745905
550 kr
Utropspris: 2 500 kr
4d, 3h, 9m, 35s
Patrick Jannin, litografi 17/60, bladmått = 81x75
nr. 745904
450 kr
Utropspris: 1 000 kr
4d, 3h, 8m, 35s
Ingbritt Irene Lagerberg, gouache, 90x63, rammått = 105x80
nr. 745903
50 kr
Utropspris: 6 000 kr
4d, 3h, 7m, 35s
Oscar Reutersvärd, litografi 76/150, rammått = 77x62
nr. 745902
350 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 3h, 6m, 35s
Oljemålning, etsning mm rammått = 42x32 & mindre
nr. 745879
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 2h, 50m, 35s
Utställningsaffisch Andy Warhol, rammått = 85x60
nr. 745852
125 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 4h, 35m, 35s
Thomas Holm, Olja på duk, uppskruvad på träram, 50x61
nr. 745850
75 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 4h, 33m, 35s
Skulptur, gips, oidentifierad konstnär, höjd 26 cm
nr. 745739
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 26m, 35s
Väggur, 1800-tal + tryck i nyrenässansram, H = 67 o mindre
nr. 745798
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 4h, 11m, 35s
Thomas Hamann, litografi/collage 29/90, 28x80
nr. 745773
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 4h, 0m, 35s
Alain-Berck-Vitz, carborundumtryck 36/150, 68x38
nr. 745771
50 kr
Utropspris: 600 kr
3d, 3h, 59m, 35s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 54x65, signerad "Jarek -79"
nr. 745770
200 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 58m, 35s
Per Svensson, etsning 5/75, 69x19,5
nr. 745768
50 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 3h, 57m, 35s
Nils Erik Johansson, litografi 88/260, 48x62
nr. 745767
175 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 56m, 35s
Sven Åke Svensson, träsnitt 4/250, Motiv från Vik, 49,5x60
nr. 745766
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 55m, 35s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 33x41
nr. 745764
50 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 3h, 54m, 35s
Oidentifierad konstnär, tusch 2st, 44x35, monogramsignerade "JOL"
nr. 745762
0 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 3h, 53m, 35s