Utropspris
Tryck 1900-tal 87 X 61 cm
nr. 746259
400 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 51m, 40s
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 102x84
nr. 746242
200 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 33m, 40s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 46x32, otydligt signerad
nr. 746310
75 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 31m, 40s
Litografier bla Dan Nygårds, rammått = 42x33 & mindre
nr. 746308
50 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 29m, 40s
Åke Wickström, offsettryck 32/100, 36x45
nr. 746306
0 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 28m, 40s
Oidentifierad konstnär samisk konstnär, träsnitt 34x18
nr. 746305
75 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 27m, 40s
Thure Wahlström, olja på pannå 22x28
nr. 746303
50 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 25m, 40s
Jaques Zadig, litografi, 17/110, 42 X 37 cm
nr. 746235
250 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 21m, 40s
Allan Erwö. linoleumsnitt, 1960, 49 X 26 cm
nr. 746234
150 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 19m, 40s
Sigfrid Bengtsson "Huvud" träsnitt, 25 X 20 cm
nr. 746233
75 kr
Utropspris: 300 kr
7h, 17m, 40s
Gerhard Nordström. litografier 2 st, 48 X 38 cm och 53 X 43 cm
nr. 746232
300 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 15m, 40s
Oidentifierad konstnär, skotskulptur B=31, otydligt signerad
nr. 746280
150 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 5m, 40s
Frans Lundberg olja på duk68 X 89
nr. 746260
100 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 2m, 40s