Temaauktion KB
Utropspris
Esaias Thorén, litografi, 3/300, 43 X 34 cm
nr. 781440
350 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 9h, 38m, 10s
Miniatyrtavlor, olja på pannå, 1900-talets första hälft, 13x8 cm
nr. 781451
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 9h, 40m, 10s
Gösta Falck olja på duk 59 X 49
nr. 781671
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 6m, 10s
Nils Bengtsson olja på duk 53 X 64
nr. 781672
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 7m, 10s
Oidentifierad konstnär olja på pannå 38 X 45
nr. 781673
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 8m, 10s
Dan? 2 st olja på duk 61 X 50 och mindre
nr. 781674
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 9m, 10s
J Hägg cop efter A Nilson olja på duk 55 X 46
nr. 781675
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 10m, 10s
Oidentifierad konstnär olja på duk 53 X 51
nr. 781676
200 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 11m, 10s
Michael Qvarsebo litografi 173/260 49 X 39
nr. 781677
50 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 12m, 10s
Bengt Orup, litografi, 1985, 23/100, 20 X 14 cm
nr. 781503
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 10h, 32m, 10s
Olja på pannå, oidetifierad konstnär, signerad I.L. -51, 36 X 38,5 cm
nr. 781504
150 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 10h, 34m, 10s
Gideon Börje (1891-1965) pastell 40 X 28 cm
nr. 781505
75 kr
Utropspris: 1 000 kr
1d, 10h, 36m, 10s
Plansch, Picasso, 80 X 60 cm
nr. 781507
100 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 10h, 40m, 10s
Mapp med grafik, bland annat Bertil Warnolf, Hasse Hasselgren
nr. 781528
100 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 10h, 54m, 10s
Ulf Trotzig, blandteknik, 15 X 12 cm,
nr. 781541
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 2m, 10s
Ulf Trotzig, tuschteckning, 32 X 25 cm
nr. 781545
75 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 4m, 10s
nr. 781548
125 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 11h, 6m, 10s
Ulf Trotzig, tuschteckning, 24 X 21,5 cm
nr. 781550
100 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 8m, 10s
Lennart Rodhe, serigrafi, 1976, 22/50, 13 X 17 cm
nr. 781560
600 kr
Utropspris: 800 kr
1d, 11h, 10m, 10s
Kalle Berggren, olja på duk, 1988, 43 X 32 cm
nr. 781565
300 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 11h, 12m, 10s
Hugo Zuhr, olja på duk, 38 X 46 cm
nr. 781573
400 kr
Utropspris: 2 000 kr
1d, 11h, 14m, 10s
Thomas Hafström, olja på duk, 73 X 60 cm
nr. 781582
650 kr
Utropspris: 1 500 kr
1d, 11h, 16m, 10s
Marcus Gyllander, tryck, 2020, 59 X 41 cm
nr. 781583
300 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 11h, 18m, 10s
Per Wickenberg, "Kringresande sällskap i skogsglänta" olja på duk, signerad och daterad 1844, 52,5 X 62 cm
nr. 781587
3 000 kr
Utropspris: 4 000 kr
1d, 11h, 20m, 10s