Utropspris
Nötknäppare, 2 st, oidentifierad konstnär
nr. 746584
200 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 15m, 2s
Religiös tavla 18-1900-tal 66 X 57
nr. 746946
200 kr
Utropspris: 600 kr
1d, 6h, 12m, 2s
Barbro Petersson akvarell 27 X 38
nr. 747064
200 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 5h, 37m, 2s
Hans Osvald Larsson, Olja på pannå. 36 X 25 cm, signerad HOL
nr. 746392
175 kr
Utropspris: 400 kr
6h, 9m, 2s
Korkkonst, Kina, H = 42
nr. 746593
175 kr
Utropspris: 500 kr
5h, 21m, 2s
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad och daterad -61, 38 X 38 cm
nr. 746980
175 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 6h, 59m, 2s
Ingo Schütte, litografi, 36/200, 99 X 69 cm
nr. 747235
175 kr
Utropspris: 800 kr
4d, 4h, 36m, 2s
Anders Österlin, litografi, 4/70, 90 X 74 cm
nr. 746421
150 kr
Utropspris: 500 kr
7h, 5m, 2s
Stenföremål + korkkonst m.m.
nr. 746591
150 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 20m, 2s
Helmtrud Nyström, färgetsning, 48/285, 54 X 49 cm
nr. 746870
150 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 5h, 25m, 2s
Dominik Pawlowski olja på duk 71 X 58
nr. 746944
150 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 6h, 10m, 2s
Bengt Böckman, litografi 174/199, 44 x 35
nr. 747085
150 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 5h, 53m, 2s
Anders Appelqvist, färglitografi 36 x 26, 107/290
nr. 747261
150 kr
Utropspris: 500 kr
4d, 4h, 57m, 2s
Santos Chavez träsnitt 35 / 60 54 x 44
nr. 747543
150 kr
Utropspris: 800 kr
6d, 4h, 54m, 2s
Målarlåda med färger penslar och dukaroch dukar
nr. 746979
125 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 6h, 57m, 2s
Gunilla Mann, offset-tryck, signerat32 X 35 cm
nr. 747641
125 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 7h, 5m, 2s
Afrikanska och asiatiska, trä- och konstmassefigurer m.m. H = 51 o mindre
nr. 747045
100 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 5h, 19m, 2s
89 X 69 cm (1927-1965) olja på duk, 89 X 69 cm
nr. 747155
100 kr
Utropspris: 600 kr
4d, 6h, 51m, 2s
nr. 747464
100 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 7h, 1m, 2s
Carl Månsson, olja på duk, 45 X 38 cm
nr. 747639
100 kr
Utropspris: 600 kr
6d, 7h, 1m, 2s
Lars Grönfeldt, blandteknik på duk, 80 X 59 cm
nr. 746442
75 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 5h, 9m, 2s
Osignerad pastell äldre 41 X 29
nr. 746976
75 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 4h, 54m, 2s
Axel Olsson, akvarell 27,5x37,5
nr. 747018
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 59m, 2s
Figuriner och skulpturer, Sydostasien, olika material, H = 35 o mindre
nr. 747051
75 kr
Utropspris: 500 kr
2d, 5h, 24m, 2s