Utropspris
Bernard Buffet, offsettryck efter, 45x60
nr. 748298
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 5h, 6m, 49s
Margareta Carlstedt, träsnitt 174/300, 25 x 30
nr. 748441
50 kr
Utropspris: 500 kr
6d, 6h, 20m, 49s
Axel Olsson, rödkrita, Åhusmotiv, dagmått = 25 x 33
nr. 748448
50 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 6h, 27m, 49s
Tryck på papper Kina 49 X 69
nr. 747322
0 kr
Utropspris: 400 kr
5h, 48m, 49s
Otydligt signerad olja på pannå 24 X 27
nr. 747405
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 4h, 44m, 49s
nr. 747410
0 kr
Utropspris: 500 kr
1d, 4h, 47m, 49s
Gunnar Hasselgren kolteckningar 2 st 23 X 30
nr. 747429
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 2m, 49s
Tavlor 3 st foto textil och collage 37 X 19,5 och mindre
nr. 747452
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 21m, 49s
Folke Rönnblom + 2 st tryck, rammått 45 X 36
nr. 747454
0 kr
Utropspris: 300 kr
1d, 5h, 22m, 49s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 57x27, otydligt signerad
nr. 747473
0 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 5h, 32m, 49s
Otydligt signerad litografi 32 X 46
nr. 747537
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 4h, 58m, 49s
Frans Gard olja på duk 64 X 90
nr. 747579
0 kr
Utropspris: 600 kr
2d, 5h, 26m, 49s
Väggur, 1800-tal + tryck i nyrenässansram, H = 67 o mindre
nr. 747691
0 kr
Utropspris: 300 kr
2d, 6h, 10m, 49s
nr. 747766
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 36m, 49s
Åke Ahlberg, litografi 125/195, 47x34
nr. 747768
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 37m, 49s
nr. 747770
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 38m, 49s
nr. 747772
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 39m, 49s
Lennart Rohde 1990 litografi 25/150 54 X 38
nr. 747788
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 5h, 41m, 49s
Tavlor/tryck 2 st Paris 30 X 90 och mindre
nr. 747817
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 5h, 55m, 49s
Joan Miró plansch 79 X 59
nr. 747834
0 kr
Utropspris: 300 kr
3d, 6h, 5m, 49s
Nils Carlestedt olja på pannå 45 X 36
nr. 747836
0 kr
Utropspris: 500 kr
3d, 6h, 6m, 49s
Lars Hall olja på duk 37 X 75
nr. 747959
0 kr
Utropspris: 300 kr
4d, 5h, 22m, 49s
Oidentifierad konstnär, olja på duk 35x55, signerad "Pulinge"
nr. 748241
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 30m, 49s
Gellerstedt, fotografi, -1989, 16 x 21
nr. 748285
0 kr
Utropspris: 300 kr
6d, 4h, 56m, 49s