Temaauktion KB
Utropspris
Utropspris
Axel Olson, litografi, 52/260, 51 X57 cm
nr. 781347
50 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 18m, 27s
Olja på duk, oidentifierad konstnär, 105 X 68 cm
nr. 781379
75 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 36m, 27s
Miniatyrtavlor, olja på pannå, 1900-talets första hälft, 13x8 cm
nr. 781451
300 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 6h, 12m, 27s
Bengt Orup, litografi, 1985, 23/100, 20 X 14 cm
nr. 781503
150 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 7h, 4m, 27s
Tom Krestensen, litografi 10/240, 59x80
nr. 781538
100 kr
Utropspris: 400 kr
7h, 30m, 27s
Tommy Assarsson, Olja på pannå, 45 X 37 cm
nr. 781597
200 kr
Utropspris: 400 kr
1d, 8h, 4m, 27s
Blyertsteckning, tillskriven Max Walter Svanberg, ej examinerad utan ram. 48 X 30 cm
nr. 781621
0 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 5h, 52m, 27s
Allan Erwö -55 olja på duk 41 X 6565
nr. 781785
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 5h, 59m, 27s
Karl Bergman olja på pannå 33 X 52
nr. 781849
75 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 6h, 43m, 27s
Wilhelm Smith skiss/teckning Tunis 7,5 X 8
nr. 781856
50 kr
Utropspris: 400 kr
2d, 6h, 50m, 27s
Gösta Almgren skulptur gips, signerad Rom 1922 H=29
nr. 782024
250 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 6h, 22m, 27s
Oidentifierad konstnär, olja på duk Kristianstadsmotiv, 45x72, otydligt signerad
nr. 782072
50 kr
Utropspris: 400 kr
3d, 6h, 59m, 27s
Karl Bergman olja på duk 28 X 38
nr. 782189
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 6h, 58m, 27s
Oidentifierad konstnär blyertsteckning 72 X 57
nr. 782192
100 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 6h, 59m, 27s
Hans Ohlsson 1988 olja på duk 45 X 54
nr. 782216
0 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 17m, 27s
Karl Bergman olja på pannå 35 X 41
nr. 782219
75 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 18m, 27s
C Arnold olja på duk 39 X 69
nr. 782222
50 kr
Utropspris: 400 kr
4d, 7h, 19m, 27s
Tavla Sveriges Rikes Regentlängd 1000 år
nr. 782291
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 42m, 27s
Äldre skolplanscher inramade
nr. 782292
75 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 43m, 27s
Oidentifierad konstnär blandteknik collage 29 X 99
nr. 782319
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 55m, 27s
Röming -49 olja på duk 59 X 44
nr. 782320
0 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 5h, 56m, 27s
Sam Svensson akvarell Wasa 1628 30 X 39
nr. 782329
50 kr
Utropspris: 400 kr
5d, 6h, 3m, 27s
Oidentifierad konstnär, blandteknik, Finland, 38x31
nr. 782350
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 6h, 56m, 27s
Karta, 1900-talets tidigare hälft, B=136
nr. 782422
0 kr
Utropspris: 400 kr
6d, 7h, 30m, 27s